Wiadomości branżowe

Wieczór z ekonomią. We czwartek na ZiE spotkanie z prof. Kołodką

Na piąty z kolei wieczór z ekonomią zaprasza prof. Piotr Dominiak z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Tym razem gościem spotkania będzie prof. Grzegorz Kołodko, były minister finansów. Zapraszamy we czwartek, 6 czerwca o godz. 17 do sali 107 w siedzibie ZiE przy ul. Traugutta 79. Wstęp wolny.

Dlaczego ekonomiści tak często nie mają racji i czy zbawi nas postęp techniczny ? wiele prowokacyjnych pytań i ciekawych na nie odpowiedzi znajdziemy w nowej książce prof. Grzegorza Kołodki ?Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości?. 

Tytuł książki stał się tematem wieczoru na Politechnice Gdańskiej. A książka najogólniej rzecz ujmując stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jak unikać wpadek powodujących globalne kryzysy. ? To jest taka wędrówka w czasie i przestrzeni, pokazująca jak przenikają się nawzajem procesy dotyczące środowiska naturalnego, kultury, polityki, gospodarki, społeczeństwa ? zapowiada profesor. ? Nie jest to więc tylko książka ekonomiczna, jak niektórzy podejrzewają.

Profesor sięga tam, gdzie wzrok nie sięga. Próbuje rozważać scenariusze przyszłości na dekadę, czy nawet dwa-trzy pokolenia w przód. ? Warto wiedzieć dokąd zmierza świat i znaleźć w nim swoje miejsce ? tymi słowami autor zaprasza do dyskusji na facebooku https://www.facebook.com/kolodko i na witrynie poświęconej swoim książkom www.wedrujacyswiat.com.

Spotkanie na Politechnice Gdańskiej ma charakter otwarty ? zapraszamy wszystkich gdańszczan. Dyskusja poprzedzona jest zawsze krótkim wystąpieniem zaproszonego gościa.

 Prof. Grzegorz W. Kołodko

Intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego www.tiger.edu.pl. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Ekonomista i autor interdyscyplinarnych prac naukowych opublikowanych w 26 językach. Podróżnik i maratończyk.

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts