Wiadomości branżowe

Wygraj indeks już w sobotę na Politechnice Gdańskiej

Finałowa rozgrywka konkursu Wygraj Indeks na Wydział Chemiczny odbędzie się w sobotę na Politechnice Gdańskiej. Do II etapu zakwalifikowało się 500 osób od Szczecina przez Kołobrzeg, Gorzów Wielkopolski, Radom, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn po Suwałki i oczywiście okolice Trójmiasta. Na rozwiązanie pięciu zadań i problemów chemicznych uczestnicy będą mieli 60 minut. Z uwagi na dużą liczbę zawodników, finał został podzielony na dwie tury: od godz. 9 i od godz. 12. Wyniki konkursu znane będą najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia.

Impreza odbywa się już po raz XVII. Zapraszamy 23 marca 2013 do Audytorium Novum.

Aby zagwarantować sobie indeks na politechnikę, trzeba osiągnąć 60-procentowy próg prawidłowych odpowiedzi. Rzadkością wcale nie są młodzi ludzie, którzy bezbłędnie rozwiązują wszystkie zadania. Trzy lata temu było ich dwudziestu dwóch.

Co ciekawe, wśród uczestników rokrocznie pojawiają się nie tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ale także gimnazjaliści, którzy mają jeszcze sporo czasu do matury. Wygląda więc na to, że młodzi miłośnicy chemii traktują konkurs jako okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

? Rolą konkursu jest budzenie i rozwijanie zainteresowań chemią szerokiego kręgu młodzieży, możliwość sprawdzania swojej wiedzy poza szkołą i porównania jej z rówieśnikami z różnych stron Polski ? tłumaczy dr Katarzyna Baranowska, koordynator konkursu. ? Ważna jest również możliwość bezpośredniego kontaktu z akademickim wydziałem chemii.

Koordynator akcji podkreśla, że doskonałe wyniki w konkursie osiągają uczniowie niewielkich miasteczek i wsi, wbrew panującej opinii o lepszym przygotowaniu do studiów licealistów z dużych ośrodków miejskich. Podkreśla również fakt, że ok. 70 proc. uczestników konkursu stanowi młodzież spoza terenu Trójmiasta.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zmierzyć się z zadaniami z I etapu tegorocznego konkursu, polecamy pdf do pobrania.

Konkurs organizują wspólnie Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

< 237529" >

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy