praca Wiadomości branżowe

Wygraj praktykę w Nestlé ? weź udział w II edycji konkursu żywieniowego

Od młodych osób, rozpoczynających swoją karierę zawodową, oczekuje się nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także doświadczenia. Firma Nestlé już po raz drugi pomaga skutecznie łączyć zdobytą na studiach teorię z praktycznymi umiejętnościami, zapraszając studentów i absolwentów, którzy interesują się zdrowym odżywianiem i stylem życia do wzięcia udziału w II edycji konkursu żywieniowego. Tworząc plan prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia 4-osobowej rodziny, nie tylko sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności, ale także będą mieli szansę na otrzymanie merytorycznych nagród.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW, www.nestle.pl oraz YouTube.

Bohaterką ogólnopolskiego konkursu żywieniowego Nestlé, realizowanego w ramach strategii Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie jest Natalia Honorata Witalna. W I edycji projektu, za pośrednictwem Facebooka, przez dwa miesiące opowiadała ona o swoich nawykach żywieniowych i stylu życia. Wszystko po to, by przyszli żywieniowcy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, proponując dla niej najlepszy plan zdrowego odżywiania. Dzięki ponad 1000 stron zaleceń żywieniowych, przesłanych w ramach konkursu, wirtualna bohaterka projektu zmieniła swoje nawyki i poszerzyła wiedzę na temat racjonalnego podejścia do żywienia i zdrowia.

W tegorocznej, II edycji konkursu, Natalia przez dwa miesiące będzie bacznie obserwować nawyki żywieniowe i codzienne przyzwyczajenia jej 4-osobowej rodziny, każdego dnia informując fanów o swoich spostrzeżeniach na Facebooku. Zadaniem uczestników konkursu będzie opracowanie dla nich optymalnego planu odżywiania i modyfikacji stylu życia.

Rozmowy z uczestnikami I edycji utwierdziły nas w przekonaniu, że zapotrzebowanie przyszłych żywieniowców na zdobywanie praktycznych umiejętności stale rośnie. Dlatego po raz kolejny stawiamy przed nimi zadanie, podobne do tych, z którymi najprawdopodobniej ? już jako specjaliści ? spotkają się w swoim zawodowym życiu ? podkreśla Katarzyna Zadka, Specjalista ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A.

Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Na autorów najlepszych prac czekają merytoryczne nagrody: praktyka w Centrum ds. Żywienia Nestlé Polska S.A., studia podyplomowe z zakresu żywienia człowieka oraz udział w ogólnopolskiej konferencji żywieniowej i szkolenie z autoprezentacji przeprowadzone przez agencję PR Synertime. Konkurs jest także szansą dla uczelni. Ta, której studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł na realizację projektów dydaktycznych.

Akcji będą towarzyszyć spotkania specjalistów ds. żywienia Nestlé Polska S.A. ze studentami w całej Polsce. Celem tego ?żywieniowego roadshow? dla studentów jest wsparcie osób zainteresowanych prawidłowym żywieniem i zdrowiem w poszerzaniu wiedzy i praktycznych umiejętności, a tym samym pomoc w zdobyciu doświadczenia, istotnego dla rozwoju ich kariery i praktyki zawodowej.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Zostać fanem Natalii Honoraty Witalnej na Facebooku.

2. Od 4.03.2013 obserwować nawyki żywieniowe i styl życia jej 4-osobowej rodziny.

3. Do 19.05.2013 zaproponować najlepszy plan odżywiania i modyfikacji stylu życia rodziny.

Partnerami projektu są: Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych IAAS Polska.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW, www.nestle.pl oraz YouTube.

 

***

Ogólnopolski projekt żywieniowy Nestlé jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania. Inicjatywa ma na celu praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy, wsparcie rozwoju i kariery zawodowej przyszłych żywieniowców. Projekt realizowany jest od 2012 roku. W I edycji wzięli udział studenci kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka z uczelni w całej Polsce. Ich zadaniem było opracowanie planu odżywiania dla obserwowanej za pośrednictwem Facebooka wirtualnej postaci ? Natalii Honoraty Witalnej. W ramach konkursu przysłano łącznie ponad tysiąc stron zaleceń zmiany diety i stylu życia dla avatara projektu. Inicjatywie towarzyszyły spotkania ze specjalistami ds. żywienia z Nestlé Polska S.A. na polskich uczelniach.

Similar Posts