Wiadomości branżowe

Wykładowcy Politechniki sprawdzą Wikipedię

Wykładowcy studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej rozpoczynają akcję sprawdzania i poprawiania haseł na Wikipedii. W najbliższych tygodniach będą weryfikować i uzupełniać treści, z których korzystają tysiące internautów.


Pomysł tej akcji zrodził się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – tym samym, który w ubiegłym roku uruchomił pierwszą edycję studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami.


Wikipedia jest niezwykle popularnym źródłem wiedzy – głównie dzięki szybkości i prostocie dostępu do informacji. Warto podkreślić, że polskie zasoby Wikipedii należą do najobszerniejszych na świecie – większa jest tylko Wikipedia w angielskiej, niemieckiej i francuskiej wersji językowej.  Dlatego próby wyeliminowania z procesu edukacji tej internetowej encyklopedii są z góry skazane na niepowodzenie.


„Dużo lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest merytoryczne wsparcie Wikipedii. Ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie informacji tam zawartych, postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę w procesie ich redagowania” – tłumaczy dr inż. Andrzej Zalewski, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej. „Właśnie rozpoczynamy akcję poprawiania haseł z zakresu zarządzania projektami. Prawdopodobnie później rozszerzymy obszar naszych zainteresowań poza tę tematykę – szczególnie że na Wikipedii brakuje haseł związanych z tematyką zarządzania zasobami IT, która w ostatnim czasie jest budzi spore zainteresowanie” – dodaje.


Do udziału w projekcie będą też zachęcani studenci studiów podyplomowych, którzy za swoją aktywność będą nagradzani dodatkowymi punktami na studiach.


Na początku eksperci z Politechniki zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł już istniejących. Dodatkowo uzupełnią tę listę o kolejne hasła, których w tej chwili nie ma w bazie Wikipedii. Efektów ich pracy można się spodziewać jeszcze w lutym br.

Similar Posts