praca Wiadomości branżowe

Wykształcenie i doświadczenie kluczowe w branży FMCG

W 96% analizowanych ogłoszeń o pracę zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl w branży FMCG pojawiło się kryterium co najmniej 2-letniego doświadczenia zawodowego. Ponadto 20% pracodawców oczekuje od kandydatów udokumentowania sukcesów zawodowych. Ważne jest także wyższe wykształcenie, wymagane w 56% ogłoszeń.

W branży FMCG głownie poszukiwani są pracownicy działów marketingu (32% ofert) oraz sprzedawcy (20%).

Znajomość języków obcych jest jednym z najczęściej pojawiających się wymagań stawianych osobom poszukującym pracy w tym sektorze. W 76% ofert oczekiwano bardzo dobrej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

Pracownik branży FMCG powinien także odznaczać się dobrą organizacją pracy (60% ogłoszeń) oraz zdolnościami interpersonalnymi (56%). 40% pracodawców oczekuje również, by kandydaci posiadali umiejętność analitycznego myślenia oraz byli kreatywni (28%).

Pozostałe kryteria stawiane przed przyszłymi pracownikami to posiadania prawa jazdy kat. B (pojawiło się w 19% ogłoszeń) oraz znajomość technik sprzedaży (16%). Pożądana jest również dyspozycyjność (15%), zorientowanie na rozwój i osiąganie celów (14%), czy też znajomość rynku FMCG (wymagana w 12% przypadków). Część pracodawców (8%) wymaga także od kandydatów gotowości prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

www.monsterpolska.pl


 

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #agle   #ale   #alno   #biznes   #enie   #jest   #markets group   #nie   #okre