praca Wiadomości branżowe

Zapisz się na bezpłatne seminarium, zdobądź 200 tys. euro na innowacyjny biznes

Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza wszystkich, którzy marzą o własnym biznesie do udziału w projekcie „Innofund – kapitał na

Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza wszystkich, którzy marzą o własnym biznesie do udziału w projekcie „Innofund – kapitał na innowacje”. Autorzy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych, w tym również studenci, będą mogli otrzymać do 200 tys. euro z funduszu InnoFund. Bezpłatne seminarium dla przyszłych przedsiębiorców odbędzie się 16 grudnia w WSE w Krakowie. Zapisy do 14 grudnia.

InnoFund jest funduszem zalążkowym oferującym kapitał na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Fundusz zamierza inwestować głównie w młodych ludzi i ich pomysły. To co wyróżnia InnoFund spośród innych funduszy to fakt, że został założony w wyższej uczelni, a to daje funduszowi i firmom skupionym wokół niego możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia wysokiej klasy ekspertów z różnych dziedzin nauki i biznesu. Nasza uczelnia jako jedyna w Polsce realizuje samodzielnie taki projekt. Najlepszym przedsiębiorstwom oferujemy kapitał zalążkowy. W ramach funduszu przewidujemy co najmniej 10 wejść kapitałowych w nowe przedsiębiorstwa inicjowane przez pomysłodawców z całej Polski. Na ten cel w projekcie jest ponad 5 mln 600 tys. zł.

InnoFund – Kapitał na innowacje” jest projektem realizowanym przez Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach Programu  Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, oś priorytetowa – Kapitał dla Innowacji, działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej.

Projekt „Innofund – kapitał na innowacje” może objąć wsparciem w ramach preinkubacji 30 pomysłów biznesowych, a następnie wesprzeć kapitałowo przynajmniej 10 nowych spółek. Maksymalna kwota jednej inwestycji nie może przekroczyć 200 000 euro.

– Taką niebagatelną kwotę będą mogły uzyskać z funduszu InnoFund ciekawe przedsięwzięcia biznesowe. Projekt zapewnia kompleksowe doradztwo biznesowe na etapie przygotowania biznesplanu, założenia oraz prowadzenia nowej firmy. Istnieje możliwość udostępnienia infrastruktury oraz usług niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania nowych przedsiębiorstw – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

A to już wiesz?  Konkurs na najlepszy artykuł naukowy z matematyki

Osoby z całej Polski mogą zgłaszać nowatorskie pomysły biznesowe realizujące innowacyjne rozwiązania technologiczne bądź organizacyjne. Oferta funduszu skierowana jest do osób fizycznych, pracowników sektora IT, studentów, pracowników naukowych oraz osób które prowadzą działalność gospodarczą.

– Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania w następujących branżach: technologii informacyjno-telekomunikacyjnej (ICT), mechatronice i elektronice, biotechnologii, ochronie środowiska, odnawialnych źródłach energii oraz medycynie i farmakologii – wylicza Pasieczna.

Projekt „Innofund – kapitał na innowacje” realizowany jest w ramach programu operacyjnego Innowacyjna gospodarka

– Projekt realizowany jest do końca 2013 roku. Zainteresowanie jest bardzo duże. W pierwszych 2 miesiącach mamy już 20 zgłoszeń – mówi Marta Czyżewska z Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ, kierownik projektu „Innofund – kapitał na innowacje” – Dostrzegamy trudności z pozyskaniem środków na realizację nowych przedsięwzięć o wysokim potencjale innowacyjnym, stąd nasza inicjatywa.

Marta Czyżewska uważa, że brak wsparcia początkowych faz rozwoju takich przedsięwzięć ogranicza poziom innowacyjności polskiej gospodarki. W ramach projektu organizowane będą konkursy na biznesplan oraz na pracę dyplomową.

Projekt ma też walor praktyczny. Działania informacyjne obejmują: organizację seminariów, warsztatów, spotkań informacyjnych i różnego rodzaju imprez związanych z tematyką przedsiębiorczości. – Chcemy w ten sposób popularyzować wiedzę z zakresu finansowania inwestycji wysokiego ryzyka, zakładania firm oraz wprowadzania na rynek rozwiązań innowacyjnych – podkreśla Czyżewska.

Wszystkie informacje dotyczące zasad udziału w projekcie można znaleźć na stronie www.innofund.pl lub bezpośrednio w biurze projektu:

Biuro InnoFund, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2 pok. 243, 35-225 Rzeszów, Tel. 17 866 1121, Fax. 17 863 4545

E-mail: [email protected]

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy